Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Relacja z mobilności - Malta - 18 -29 lipca 2022

            W dniach 18.07-29.07 nauczycielki języka angielskiego Inga Figurska ora Izabela Gutowska uczestniczyły w kursach “The playground Classroom – Primary Teaching” i „Spice up your teaching- Methodology in practice today & All abroad the primary classroom- methodology for primary teachers”, które odbywały się na Malcie w szkole ETI – Executive Training Institute Malta.  Wyjazd ten odbył się dzięki realizacji w szkole projektu Erasmus+ KA101 „Nowe kompetencje językowe i metodyczne kadry SP im. O. Kolberga filarem rozwoju międzynarodowego placówki”. Kurs ten był kursem metodycznym i poruszał zagadnienia metodyki, dydaktyki i nauczania dzieci w szkole podstawowej.  Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:30 i każdy dzień podzielony był na 3 bloki tematyczne.

            Na zajęciach omawialiśmy rozwój dzieci w każdym wieku, różne typy inteligencji, uczenia się i przyswajania nowej wiedzy przez dzieci oraz jak dostosować do nich metody i techniki nauczania. Poznaliśmy również wiele nowych i ciekawych stron internetowych i aplikacji przydatnych do tworzenia własnych materiałów oraz uatrakcyjniania prowadzonych lekcji poprzez narzędzia TIK. Były też tematy poświęcone nauczaniu przez materiały autentyczne, wizualne, piosenki, muzykę i filmy, a także jak rozwijać takie kompetencje językowe jak czytanie, słuchanie i pisanie. Rozmawialiśmy również o tym jak zachęcić uczniów do mówienia w języku angielskim i jakie gry i zabawy są najbardziej skuteczne i motywujące. Poruszaliśmy też metody projektów i dram.

            Zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy i interesujący sposób, metodycy byli świetnie przygotowani i dostarczali uczestnikom materiały i notatki z każdej lekcji. Oprócz udziału w dyskusjach z prowadzącym, sami mieliśmy okazję przećwiczyć nowo poznane metody, techniki i zabawy, co pozwalało w pełni zaangażować się w zajęcia i wcielić się w rolę ucznia.

Mieliśmy też okazję podzielić się doświadczeniami i ulubionymi formami nauczania, grami i aktywnościami z nauczycielami z innych krajów. Kolejnym pozytywnym aspektem był fakt, że zajęcia były prowadzone po angielsku, co zwiększyło nasze kompetencje językowe.

             Szkolenie pozwoliło na udoskonalenie warsztatu pracy, odświeżenie i poszerzenie swojej wiedzy na temat nowoczesnych metod nauczania i tego jak nauczać w sposób atrakcyjny i motywujący dla uczniów.

            Popołudnia natomiast były okazją do poznawania wyspy, która zachwyca przede wszystkim niezliczoną ilością zabytków. Valetta to stolica Malty, w której na niewielkiej powierzchni znajduje się około 300 zabytków; Mdina- Miasto ciszy, średniowieczne miasto otoczone murami czy Cytadela na sąsiedniej wyspie Gozo to obowiązkowe miejsca, które należy zwiedzić. Oprócz tego kraj ten zachwyca pięknymi klifami, grotami i miejscami, gdzie można podziwiać naturę. Niezwykle urokliwe są również wioski i miasteczka położone wzdłuż wybrzeża oraz plaże, rozciągające się w południowej części wyspy.

 

Data dodania: 2022-08-22 20:12:22
Data edycji: 2022-10-05 16:21:40
Ilość wyświetleń: 51

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Każdy rodzący się człowiek ma dla siebie osobną gwiazdę na niebie, która mu świeci, pokiela (dokąd) żyje."

Oskar Kolberg
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook