Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Regulamin

Regulamin

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PLATFORMY OFFICE365

 

 1. Wszyscy uczniowie - członkowie platformy pracują wyłącznie w zespołach utworzonych przez nauczyciela lub administratora.
 2. Jeżeli są jakieś problemy z logowaniem, połączeniem należy zamknąć okno i zacząć od nowa.
 3. Jeśli zapomniałeś loginu lub hasła, skontaktuj się z wychowawcą lub administratorem. Można samemu zrestartować hasło (przez stronę office.com, w samej aplikacji Teams nie zrestartujemy go) – po wprowadzeniu loginu klikamy „Nie pamiętam hasła” i postępujemy zgodnie z poleceniami na ekranie.
 4. Platforma jest dostępna 24 h/dobę, pracować na niej można kiedy macie czas i dostęp. Pierwszeństwo mają spotkania na żywo z nauczycielem.
 5. Wszyscy użytkownicy platformy zobowiązani są do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad NETYKIETY.
 6. Nie podnosimy na siebie głosu. Ani mówiąc przez komunikator, ani w trakcie aktywności na czacie - NIE NALEŻY PISAĆ CAPS LOCKIEM (DUŻYMI LITERAMI).
 7. Widzicie coś, co Was niepokoi? Reagujcie i informujcie o tym nauczyciela.

 

ZAJĘCIA ONLINE

Warunki techniczne

 1. Spotkania on-line rozpoczynają i kończą prowadzący nauczyciele.
 2. Punktualnie usiądź przed włączonym komputerem/tabletem/telefonem i zaloguj się do aplikacji – komunikatora.
 3. Przed każdymi zajęciami wyłącz wszystkie aplikacje, gry, portale, które masz otwarte na swoim urządzeniu. To, co dzieje się w tle może Cię po prostu rozpraszać i przeszkadzać w uczestnictwie w zajęciach. Seriale, portale, gry - możesz się nimi zająć po lekcji online.
 4. Zadbaj o to, by w pomieszczeniu, gdzie jesteś, było cicho.

 

Stanowisko pracy

 1. Biorąc udział w lekcji usiądź przy biurku lub stole w taki sposób, aby uniknąć wad postawy.
 2. Powinieneś być w pokoju sam lub w obecności rodzica, który zachowuje ciszę. (Rodzic może pełnić funkcję wspomagającą dla ucznia.)
 3. Przygotuj: podręcznik do zajęć z danego przedmiotu, zeszyt ćwiczeń, zeszyt przedmiotowy, brudnopis, przybory do pisania oraz inne materiały, jeżeli zostałeś o to wcześniej poproszony przez nauczyciela.
 4. Przed zajęciami skorzystaj z toalety.

 

Zachowanie podczas zajęć

 1. Słuchaj tego, co mówi nauczyciel. Nie mów, gdy mówi nauczyciel, bo robi się hałas.
 2. Możesz otworzyć z boku konwersację (czat) i zapisywać pytania. Ale nie zaśmiecaj też czatu odzywaniem się do innych nie na temat zajęć, pisaniem bzdur i emotikonek. Możesz robić to po spotkaniu.
 3. Głos na zajęciach zabieramy po kolei. Jest to ustalone przez osobę, która prowadzi zajęcia lub przez Was - poprzez zgłoszenie się do odpowiedzi.
 4. W celu zabrania głosu, uczeń zgłasza chęć wypowiedzi poprzez kliknięcie „łapki”. Wtedy nauczyciel przerywa lub kończy swoją wypowiedź i wyraźnie udziela głos uczniowi, który się zgłosił. Pozostali uczniowie słuchają wypowiedzi kolegi.
 5. Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj NIE odzywaj się do nikogo wulgarnie, nie wyśmiewaj innych, nie krytykuj, nie obrażaj.
 6. Zachowaj kulturę osobistą – w mowie i w piśmie. (Dzień dobry. Cześć. Proszę powtórzyć. Potrzebuję pomocy. Czy mogę…?)
 7. Nie wolno w czasie lekcji online wyłączać mikrofonów innym uczniom, komentować wypowiedzi, zakłócać toku lekcji.
 8. Kiedy nauczyciel o to prosi, wyłącz kamerkę (ze względu na słaby Internet, który nie uciągnie tylu obrazów).
 9. Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się nie tylko wykluczeniem z lekcji, ale też z konsekwencjami prawnymi.
 10. Zajęcia online wymagają od nas wszystkich skupienia. Szanujmy swój czas i koncentrujmy się na tym, co dzieje się na zajęciach. Jeśli zajęcia będą zakłócane, nauczyciel może wyciszać klasę i dać dostęp do mikrofonu tylko wskazanym uczniom.

 

Data dodania: 2020-10-26 16:09:21
Data edycji: 2020-10-26 16:11:46
Ilość wyświetleń: 949

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Każdy rodzący się człowiek ma dla siebie osobną gwiazdę na niebie, która mu świeci, pokiela (dokąd) żyje."

Oskar Kolberg
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej