Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Platforma Office 365 - zdalne nauczanie

Drodzy rodzice i uczniowie,

Nasza szkoła została wdrożona do systemu Microsoft Office 365. Każdy z nauczycieli i każdy z uczniów ma od tej chwili konto na stronie portal.office365.com.

 

Od wychowawców dostaniecie Państwo login (adres mailowy) i hasło dla swojego dziecka.

Pierwsze logowanie będzie wymagało podania nowego hasła oraz podania dodatkowych informacji – numeru telefonu bądź dodatkowego adresu e-mail (w celu możliwości samodzielnego resetowania hasła) – instrukcja znajduje się w plikach do pobrania na dole strony.

Będziemy głównie się opierać na aplikacjach (obie działają też na urządzeniach mobilnych):

Outlook – to elektroniczna poczta mailowa.

Teams – tam uczeń ma swoje lekcje, do każdej przypisani są: nauczyciel prowadzący oraz uczniowie danej klasy (z aplikacji można korzystać przez przeglądarkę internetową, można ją też zainstalować na komputerze i telefonie).

Ponieważ nastąpił ogromny wzrost dodawanych nowych szkół i firm (z całego świata) do systemu Microsoft, aplikacja nie działa jeszcze w pełni – nie działa chmura internetowa OneDrive (internetowy dysk), a także pakiet Office: Word, Excel, Power Point. Nie jest to zależne od nas, pracownicy Microsoftu każą nam uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Każdy z nauczycieli może również korzystać z innych platform dostępnych w internecie. Stworzony system ma na celu ułatwić kontakt nauczyciel - uczneń.

 

Poniżej przedstawiamy poradniki dotyczące systemu w którym będziemy pracować:

Dla rodziców i opiekunów: https://support.office.com/pl-pl/article/nauka-na-odległość-w-usłudze-office-365-wskazówki-dla-rodziców-i-opiekunów-89d514f9-bf5e-4374-a731-a75d38ddd588?ui=pl-PL&rs=pl-PL&ad=PL&fbclid=IwAR1keqCo5asg35Ra7cYBKAFe9TEhuCoCAMZkURqHVpMEBkbvHnXWs-FQeQ8

Ogólne: https://news.microsoft.com/pl-pl/features/aka-ms-zdalnaszkola/

Filmiki instruktażowe stworzone przez jednego z nauczycieli z Gdańska (pierwszego filmiku, o którym mowa zaraz na początku nie musza Państwo oglądać):

https://www.youtube.com/watch?v=1Szf262RReE

https://www.youtube.com/watch?v=xRUa6Te1Jqg

 

Instrukcja dla uczniów - Teams

Proszę obejrzeć sobie filmik https://www.youtube.com/watch?v=FRAjhDD0Ws4 - tam jest informacja w jaki sposób będziecie mogli przesyłać zadania nauczycielom :)

 

Data dodania: 2020-05-18 09:07:58
Data edycji: 2020-05-18 09:12:21
Ilość wyświetleń: 196

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Każdy rodzący się człowiek ma dla siebie osobną gwiazdę na niebie, która mu świeci, pokiela (dokąd) żyje."

Oskar Kolberg
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button