Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Lego Spike Prime

Kolejnymi pomocami naukowymi, o który wzbogaciła się nasza pracownnia komputerowa, to roboty Lego Spike Prime. Wykorzystywane są między innymi na zajęciach świetlicowych. 

Do przeprowadzenia lekcji wykorzystywane są scenariusze lekcji znajdujące się w dedykowanej aplikacji na tablecie jak i na stronie internetowej Lego Education. Scenariusze podzielone są na moduły. W tym miesiącu zajęliśmy się I modułem - Dział Wynalazków. Charakterystyką tego modułu jest to, że uczniowie na każdym etapie procesu projektowania wykorzystają umiejętności projektowania inżynieryjnego, określając problem oraz kryteria osiągnięcia sukcesu, tworząc różnego rodzaju prototypy, opracowując systematyczne procedury testowania, analizując dane w celu udoskonalenia swoich rozwiązań oraz opisując, dlaczego ich rozwiązanie jest najlepsze.

Uczniowie wybrali lekcję "Awaria". Głównym celem było odkrycie, dlaczego coś nie działa, i naprawić to. Pierwszym etapem była budowa maszyny CNC wg. instrukcji. Kolejnym, uruchomienie programu oraz znalezienie błędów kontrukcyjnych. Należało je naprawić i sprawdzić czy model działa już poprawnie.  Ostatnim elementem była modyfikacja programu.

 

#laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości  

Data dodania: 2022-10-20 22:30:10
Data edycji: 2022-10-31 12:33:40
Ilość wyświetleń: 40

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Każdy rodzący się człowiek ma dla siebie osobną gwiazdę na niebie, która mu świeci, pokiela (dokąd) żyje."

Oskar Kolberg
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook