Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Erasmus+ STEM

Erasmus+ STEM

Od września 2020 r. realizujemy kolejny projekt Erasmus+ dotyczący wymiany uczniów. Tytuł projektu to „ Development of  STEM activities at school”. STEM to akronim od słów z języka angielskiego: Science, Technology, Engineering, Mathematic, czyli grupy nauk przyrodniczo – techniczno – matematycznych.

Idea STEM to połączenie kilku nauk w jedno. Sprzyja to  rozwijaniu samodzielnego myślenia i uczeniu się  poszczególnych przedmiotów w szerszej perspektywie.

Model nauczania STEM podąża za nowymi, dobrymi trendami w edukacji. W większości  szkół matematyka, biologia czy technika, to osobne przedmioty.  Natomiast struktura STEM łączy je pokazując, że w praktycznym życiu są one ze sobą silnie powiązane. Ponadto uczniowie nie uczą się reguł na pamięć, tylko zapamiętują je poprzez doświadczenie, poznawanie świata w praktyce np. poprzez eksperymenty i  praktyczne zastosowanie wiedzy. STEM to rozwijanie umiejętności poznawczych, samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków oraz  uczy współdziałania w grupie i komunikacji. Pierwszym etapem naszego projektu jest zaprojektowanie, a później wykonanie modelu wspólnego domu. Każdy ze współpracujących z nami krajów (Cypr- koordynator, Litwa, Bułgaria, Grecja i Włochy) projektuje inne pomieszczenie. Każde z nich będzie wykonane w tej samej skali, z podobnych materiałów tak, aby mogła powstać całość. Uczniowie wraz z nauczycielami projektują również elementy wyposażenia zgodne z kulturą i tradycją danego kraju.

 

Data dodania: 2021-01-24 13:01:23
Data edycji: 2022-10-04 12:44:15
Ilość wyświetleń: 1086

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Każdy rodzący się człowiek ma dla siebie osobną gwiazdę na niebie, która mu świeci, pokiela (dokąd) żyje."

Oskar Kolberg
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej