Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Erasmus+ 2018-2020

Erasmus+ 2018-2020

Projekt Erasmus+ „Science in seasons and seasonals treasures in Europe”

Projekt  Erasmus+  „Science in seasons and seasonals treasures in Europe”  polega na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych. Celem działań jest wprowadzenie długofalowych zmian, innowacji i dobrych praktyk w celu zapewnienia wysokiej jakości kształcenia. W szczególności chodzi o zwiększanie osiągnięć młodych ludzi (szczególnie tych zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem szkoły lub z niskim poziomem umiejętności podstawowych), a także o podnoszenie jakości wczesnej edukacji i opieki oraz rozwijanie i wzmacnianie kompetencji zawodowych nauczycieli.

Projekt realizowany przez naszą placówkę  Początek formularza

skupi się  na obserwacji zjawisk pogodowych, w kontekście zmieniających się pór roku oraz ich wpływu na kulturę i tradycje. Program będzie trwał 2 lata, łączy  5 szkół  (Turcja, Chorwacja, Włochy, Hiszpania i Polska), których zadaniem będzie odkrycie różnic i podobieństw nie tylko kulturowych, ale również w zakresie klimatu i krajobrazu poszczególnych krajów.  Udział w działaniu ma na celu  zwiększenie zainteresowania nauką i kulturą uczniów w szkołach partnerskich,  promowanie tożsamości narodowej, wartości i tradycji, tolerancji, różnic kulturowych i społecznych, poprawę umiejętności współpracy, kompetencji ICT oraz komunikacji językowej.

Na każdy miesiąc realizacji zostały zaplanowane inne działania. W najbliższym czasie uczniowie będą tworzyć prezentacje dotyczące szkoły, miejscowości oraz kraju, w którym mieszkają, będą projektować logo projektu, tworzyć motto oraz poznawać zagranicznych rówieśników  za pośrednictwem czatu oraz  wideokonferencji on-line .

W działania projektowe zaangażowani zostaną wszyscy uczniowie i nauczyciele placówki. Na jego realizację otrzymamy 29000 €, które przeznaczone zostaną na następujące działania:

- międzynarodowe spotkania projektowe nauczycieli

- wyjazdy grup uczniów do szkół realizujących projekt ( uczniowie będą nocować u rodzin)

- zarządzanie projektem i  aktywności lokalne (promocja i upowszechnianie projektu)

W bieżącym roku szkolnym ( w grudniu) przedstawiciele kadry pedagogicznej spotkają się z nauczycielami z krajów partnerskich  w Turcji. W roku szkolnym 2018/ 2019 nasi uczniowie odwiedzą szkoły w Chorwacji oraz Hiszpanii. Natomiast w kolejnym roku szkolnym zaplanowano wymianę uczniów  we Włoszech i Polsce.

Izabela Gutowska

Data dodania: 2019-10-13 20:25:31
Data edycji: 2021-01-24 13:07:54
Ilość wyświetleń: 1420

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Każdy rodzący się człowiek ma dla siebie osobną gwiazdę na niebie, która mu świeci, pokiela (dokąd) żyje."

Oskar Kolberg
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej