Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dyktando na Święto Niepodległości

Szanowni Państwo,

Zbliża się termin tegorocznego Dyktanda na Święto Niepodległości. Każdy może w nim wziąć udział, wystarczy posiadać dostęp do internetu. Im więcej uczestników, tym większa kwota trafi do potrzebujących. Organizator przeznaczy na cel charytatywny złotówke za każdego, kto 11 listopada rozwiąże dyktando. 

- Święto Niepodległości to świetna okazja, aby sięgnąć po różne wątki z polskiej kultury i historii. Przygotowując dyktando, nawiązywaliśmy do tradycji przedwojennych, przywołaliśmy postaci, które na różne sposoby budowały wtedy nasze państwo, ale także odwołaliśmy się do wspólnych wartości. Kiedy mieliśmy już temat, zaczęliśmy szukać trudnych ortograficznie słów i układać z nich spójną opowieść - opowiada autorka tekstów, dr Magdalena Wanot-Miśtura, prezes Fundacji Języka Polskiego.

Wśród nowości wprowadzonych w edycji 2021 tego charytatywnego wydarzenia pojawiła się dedykowana kategoria dla szkół. Szkoła, której uczniowie zanotują najlepszy rezultat w dyktandzie, będzie mogła podjąć decyzję, do kogo trafi kwota zebrana poprzez udział wszystkich uczniów z całego kraju! W tym miejscu należy przypomnieć, że serwis Dyktanda.pl przekaże na wskazany cel 1 zł za każdego uczestnika. Więcej o samym wydarzeniu i o pozostałych niespodziankach przygotowanych przez organizatorów przeczytać można na poniższych stronach:

ZAPISY DLA SZKÓŁ:
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021?school=1

ZAPISY INDYWIDUALNE (dla uczniów i dla dorosłych):
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Uczniów na pewno ucieszy, że nie muszą pisać dwóch dyktand - w kategorii dla szkół brane pod uwagę będą bowiem wyniki indywidualne uzyskane przez uczniów w ich kategorii wiekowej. Jedyny warunek, jaki musi zostać wcześniej spełniony, to przypisanie uczniów do klas w Module dla Szkół.

Jeżeli Państwa szkoła nie jest dotąd zarejestrowana w bezpłatnym Module dla Szkół na portalu www.dyktanda.pl, jeszcze nie jest za późno, aby dokonać rejestracji. Można to zrobić tutaj: https://dyktanda.pl/szkoly

Gorąco zapraszamy do dołączania do rywalizacji szkół i zachęcamy do informowania Państwa uczniów o charytatywnym Dyktandzie na Święto Niepodległości!

Prosimy również o opublikowanie informacji o Dyktandzie na Święto Niepodległości na Państwa stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych. Z góry dziękujemy!

Z poważaniem,
Zespół Dyktanda.pl

 
 
Data dodania: 2021-11-08 16:42:28
Ilość wyświetleń: 43

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Każdy rodzący się człowiek ma dla siebie osobną gwiazdę na niebie, która mu świeci, pokiela (dokąd) żyje."

Oskar Kolberg
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook